Dłużników, przeciwko którym prowadzimy postępowania egzekucyjne, wpisujemy do bazy Krajowego Rejestru Długów BIG S.A. Dłużnicy wpisani w KRD, zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.
W przypadku bezskuteczności egzekucji komorniczej, na podstawie art. 913 kodeksu postępowania cywilnego, wszczynamy sądowe postępowanie o wyjawienie majątku dłużnika (firm, przedsiębiorców jak i osób fizycznych). W postępowaniu tym dłużnik jest zobowiązany wyjawić swój majątek zgodnie z prawdą pod rygorem odpowiedzialności karnej. W przypadku nieusprawiedliwionego niestawiennictwa, dłużnik może zostać doprowadzony na rozprawę przez policję, zostać ukarany grzywną lub aresztem do 30 dni.
Jeżeli, w trakcie komorniczego postępowania egzekucyjnego okaże się, że dłużnik jest w posiadaniu ruchomości lub nieruchomości objętych ustawową wspólnotą małżeńską (co uniemożliwia dalszą egzekucję z tego składnika majątku), bezzwłocznie wszczynamy sądowe postępowanie o podział tego majątku tak, aby można było przeprowadzić egzekucję przynajmniej z części tego składnika majątkowego. W niektórych uzasadnionych przypadkach od razu występujemy o nadanie klauzuli wykonalności na współmałżonka dłużnika.
Po uzyskaniu przez nas tytułu egzekucyjnego, gdy są tylko nam znane nieruchomości, będące w posiadaniu dłużnika, składamy wniosek o wpis hipoteki na tych nieruchomościach, aby jak najszybciej zabezpieczyć roszczenie i uniemożliwić jej sprzedaż z pominięciem zaspokojenia Państwa wierzytelności. Oczywiście również pokrywamy koszty tego postępowania.
Powrzechną praktyką dłużników jest darowizna bądź pozorna sprzedaż majątku bliskim w celu uniemożliwienia wierzycielowi odzyskania należności. W takim przypadku przeprowadzamy postępowanie sądowe ze skargi pauliańskiej. Jest to rodzaj powództwa, którego treścią jest żądanie uznania danej czynności prawnej za bezskuteczną w stosunku do wierzyciela, którego sytuacja pogorszyła się wskutek tej czynności.
W przypadku bezskutecznej egzekucji wobec spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (czasami również spółek akcyjnych), wszczynamy postępowanie sądowe przeciwko członkom zarządu o pokrycie należności z ich majątku prywatnego w oparciu o art. 299 kodeksu spółek handlowych. W dziedzinie tej wykazujemy się bardzo wysoką skutecznością z racji ogromnego doświadczenia nabytego w bardzo licznych, i co ważniejsze, wygranych sprawach. Pokrywamy również koszty tego postępowania.
Po uzyskaniu tytułu egzekucyjnego, w przypadku posiadania informacji o chęci wyzbycia się przez dłużnika majątku celem uniemożliwienia przeprowadzenia skutecznej egzekucji przez wierzyciela, nie czekając na uprawomocnienie się orzeczenia kończącego, wszczynamy komornicze postępowanie zabezpieczające i pokrywamy koszty tego postępowania. Wyegzekwowane należności trafiają do depozytu a egzekucja z nich jest możliwa po uprawomocnieniu się orzeczenia kończącego (tj. po uprawomocnieniu się nakazu zapłaty lub wyroku).